poniedziałek, 21 lutego 2011

Buda dla psa -na co zwracać uwagę



Każdy właściciel psa, który chce kupić swojemu pupilowi budę, szuka przede wszystkim w oferowanych modelach funkcjonalności, a następnie estetyki. Buda dla psa to to najczęściej drewniany domek, chociaż producenci mogą proponować także inne modele, produkowane z innych materiałów. Najbardziej tradycyjnym materiałem jest drewno, wykorzystywane od wielu lat do produkcji zarówno samodzielnej, jak i fabrycznej. Obecnie producenci proponują własne wykonanie od początku do końca, zakłady specjalizujące się w produkcji tego typu asortymentu wykonują często nie tylko detale, ale i sam produkt całkowicie ręcznie, przez co gwarantują nie tylko niepowtarzalność każdej sztuki, ale także jej wyjątkowe wykonanie. Wydaje się jednak, że drewniane budy dla psów są najbardziej praktyczne, funkcjonalne, a przy tym mogą być bardzo estetyczne, wykonane z różnego rodzaju drewna i według rozmaitych projektów.

Producenci mają tutaj dużo do zaoferowania, wystarczy przejrzeć katalogi z przykładowymi projektami. Żeby buda dla psa spełniła swoje zadanie, musi być tak zaprojektowana, by jej proporcje, a także komfort mieszkania naszego pupila był jak najwyższy. Właśnie na to należy zwracać jak największą uwagę przy wyborze lokum dla psa. Duże znaczenie ma przy tym, że drewniane budy dla psów są zwykle wykonywane ręcznie, z dbałością o wszelkie szczegóły, można więc liczyć na to, że zamówiony domek dla naszego psa będzie nie tylko starannie wykończony, ale także estetyczny, dobrze dobrany do projektu kolorem drewna, jego strukturą i grubością.

czwartek, 3 lutego 2011

Płoty ogrodowe – zastosowanie


Każda działka czy ogród wymaga ogrodzenia. Tradycyjna miedza jednak nie wystarczy. Właściciele terenów kierują się różnymi pobudkami dokonując wyboru rodzaju ogrodzenia. Na drewniane płoty ogrodowe często decydują się osoby ogradzające teren rekreacyjny, szczególnie poza obszarem zabudowanym. Płoty drewniane stanowią zwykle najlepiej komponujący się z otoczeniem rodzaj ogrodzenia. W zależności od rodzaju przewidzianego użytkowania ogradzanej działki płoty mogą być półprzepuszczalne lub nieprzepuszczalne. Zadaniem tych drugich jest zwykle utrudnienie osobom z zewnątrz obserwację terenu wewnątrz ogrodzenia. Takie drewniane płoty ogrodowe najczęściej stosowane są na terenach zabudowanych, w szczególności na granicach między działkami. Jeżeli radykalne odcięcie się od sąsiadów wydaje się komuś niestosowne, może zastosować płoty drewniane z dolną częścią nieprzepuszczalną, natomiast górną wyposażoną w kratkę, czy to prostą, czy diagonalną. Przy wyborze rodzaju ogrodzenia należy pamiętać, że pomimo bardzo ładnego wyglądu i osiągniętej poprzez stosowną impregnację odporności na warunki atmosferyczne, wytrzymałość mechaniczna płotów drewnianych jest znacznie mniejsza, niż ogrodzeń metalowych. Nie są to, krótko mówiąc ogrodzenia chroniące działkę przed wtargnięciem. Natomiast możliwe do osiągnięcia efekty estetyczne płynące z właściwej aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem naturalnej zieleni i prawdziwego drewna z całą pewnością niejedną działkę mogą uczynić miejscem świetnej zabawy i wypoczynku.

Blog o projektowaniu i zakładaniu ogrodów oraz meblach ogrodowych. Zawiera praktyczne porady jak projektowac ogrody, oczka wodne, fontanny, kaskady i stawy. Blog zawiera rowniez zdjecia najpiękniejszych ogrodow znalezione w internecie. Bedziemy sie przygladali projetkom roznych firm i je oceniali. Na blogu beda rowniez prezentwane artykuly branzowe o projektowaniu ogrodów.